Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Zrelaksuj Się !!!

 

Nowo wybudowane domki w anaju zapraszają na wypoczynek i spanie do przytulnego, rodzinnego, towarzyskiego  spędzenia niezapomnianych chwil podczas pobytu nad Jeziorem Powidzkim oraz Jeziorem Budzisławskim.

 

 

Każdy domek całkowicie wykonany oraz wykończony w drewnie: 

 • powierzchnia- 40m2;
 • dwie osobne sypialnie 2 osobowe
 • salon wypoczynkowy + aneks kuchenny, TV- 32 cale, pełne wyposażenie tj: kuchenka, lodówka, czajnik, zestaw naczyń, komplet talerzy, szklanek, garnków, kieliszki do wina i wódki oraz sztućce;
 • łazienka z prysznicem;
 • zadaszony taras ze stołem i ławkami.

   

Na terenie obiektu:

 • bezprzewodowe WIFI bardzo szybkie na całym obiekcie
 • miejsce na ognisko
 • teren z miejscami parkingowymi
 • boisko do siatkówki i badmintona
 • plac zabaw
 • wiata do grillowania i duże betonowe grille

 

Odległość od:

 • czarter jachtów 6 km
 • jeziora ok 400m, plaża piaszczysta ok 2km
 • sklepu 600m
 • restauracja 3km
 • dyskoteka Club Holidays Orchowo 7 km
 • kolejka wąskotorowa 300m
 • przystanek pks 1km
 • jazda konna 8km
 • Bazylika Matki Boskiej, Licheń Stary 40 km
 • Powidz 10 km

 

Dla fanów dwóch kółek:

Funkcjonujące już niemal dziesięć lat szlaki rowerowe Powidzkiego PK cieszą się coraz większą popularnością. Mieszanka skorzęcińskich lasów z powidzkimi jeziorami jest dobrym miejscem do relaksu na dwóch kółkach.

 

 "Dookoła Jeziora Niedzięgiel"

Skorzęcin-Plaża (OW) - Wylatkowo - Powidz - Charbin - Wiekowo - Skorzęcin - Skorzęcin-Rybaki - Skorzęcin-Plaża

Długość: 25 km

Stopień trudności: łatwa

Nawierzchnia: asfalt (54%), grunt, szuter

Najwyższe wzniesienia Powidzkiego Parku Krajobrazowego, które pokonujemy na trasie, pozwalają nam podziwiać panoramy największych jezior w Wielkopolsce. Trasę najdogodniej rozpocząć w ośrodku wypoczynkowym w Skorzęcinie lub w Powidzu, co pozwoli zrobić przerwę na półmetku w miejscu z bogatym zapleczem gastronomicznym. Można tu też skorzystać ze strzeżonych kąpielisk. Szlak nie jest trudny, jedynie podjazd w Wiekowie na krótkim odcinku może sprawić trudność. W jego pobliżu usytuowane jest miejsce odpoczynku.

"Urokliwe Doliny"

Skorzęcin-Plaża (OW) - Skorzęcin-Rybaki - Skorzęcin - Stary Gaj - Gaj (Żeleżnica) - Gaj (Brzozówka) - Ostrowite Prymasowskie - Raszewo - Kinno - Skubarczewo - Piłka - Skorzęcin-Plaża

Długość: 27,1 km

Stopień trudności: trudna

Nawierzchnia: grunt, szuter, asfalt (44%)

Trudność na tej trasie sprawia głównie stan dróg, gdyż w znacznej części przebiega ona po drogach polnych i leśnych z niewielkimi odcinkami podjazdów. Bogata rzeźba terenu tworzy wiele urokliwych i malowniczych zakątków. Zabytki na tej trasie to kościół w stylu neoromańskim z 1851 r. w Ostrowitym Prymasowskim oraz dom o konstrukcji szachulcowej w tej samej ładnie położonej nad J. Ostrowickim miejscowości. W położonej wśród leśnych pagórków osadzie leśnej Piłka znajduje się stary młyn wodny. Tu, już na dobre, toczy swe wody wypływająca z Jez. Niedzięgiel Mała Noteć (niegdyś zwana Notecią Zachodnią - Kwieciszewicą).

"Dookoła Jeziora Powidzkiego"

Powidz - Przybrodzin - Ostrowo - Anastazewo - Salamonowo - Skrzynka - Kosewo - Giewartów - Kochowo - Polanowo - Powidz

Długość: 35 km

Stopień trudności: łatwa

Nawierzchnia: asfalt (75%), szuter, grunt

Przebieg trasy przez wszystkie najbardziej atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe położone nad jeziorem sprawia, że można ją rozpocząć w wielu miejscach. Warto skorzystać z możliwości poznawczych jakie stwarza i nie pominąć takich miejsc jak: widok ze skarpy w Przybrodzinie, okazałe dęby w Kosewie i widok na Zatokę Kosewską, pomnikowy dąb "Sokół" w parku ośrodka wypoczynkowego w Giewartowie, panorama jeziora od strony Kochowa oraz Zatoka Polanowska. Warto pamietać, że jadąc tą trasą dwukrotnie pokonujemy dawną granicę zaborów pruskiego i rosyjskiego. Pierwsze miejsce to dawne przejście graniczne z dość ciekawą zabudową, czekającą na zagospodarowanie. Drugie jest mniej widoczne - to najniższe miejsce drogi pokonującej małą dolinkę niewielkiego strumienia za Zdrojami.

"Cztery Jeziora"

Wilczyn - Mrówki - Swiętne - Suszewo - Osówiec - Szydłówiec - Anastazewo - Tręby Stare - Zygmuntowo - Wilczyn

Długość: 28,7 km

Stopień trudności: łatwa

Nawierzchnia: asfalt (65%), grunt, szuter

Trasa przebiega między czterema jeziorami położonymi w rynnie powidzko-ostrowskiej: Wilczyńskim, Kownackim, Suszewskim i Budzisławskim. Największą atrakcją na trasie jest Skansen Archeologiczny w Mrówkach a w nim zrekonstruowane grodzisko stożkowe z okresu średniowiecza. Tu, przy drodze dojazdowej, zlokalizowano miejsce odpoczynku. Nieco dalej, przed przesmykiem pomiędzy jeziorami Kownackim a Suszewskim, ścieżka dydaktyczna (biegnąca z plaży OSiR Wilczyn) prowadzi do grodziska z okresu kultury łużyckiej. Okazję na chwilę odpoczynku mamy na plaży OSiR Kleczew w Trębach Starych. Szczególnie, że najtrudniejszy odcinek tej trasy to dość piaszczysta droga polna przed tą miejscowością.

"Trakt Orchowski"

Orchowo - Wólka Orchowska - Linówiec - Mlecze - Suszewo - Osówiec - Szydłówiec - "Gruby Dąb" - Głucha Puszcza - takingcialis.com Orchowo

Długosć: 26,3 km

Stopień trudności: łatwy

Nawierzchnia: asfalt (56%), grunt, szuter

Starując z Orchowa warto zboczyć nieco z trasy i odwiedzić najcenniejszy jego zabytek - drewniany kościół pw. Wszystkich Świętych z końca XVIII w. kryty gontem. Kolejnym zabytkiem na trasie też jest drewniany kościół. Malowniczo położony na wzgórzu kościół pw. św. Marcina jest nieco tylko starszy od orchowskiego, pochodzi z połowy XVIII w. W Mleczach ze szlakiem styka się szlak łącznikowy do Przyjezierza - popularnej, w tej części kraju, miejscowości wypoczynkowej. Dla osób spragnionych zgiełku - stąd to tylko 5,5 km. Dalej szlak prowadzi nad rynną jezior Kownackiego i Suszewskiego. Dalej odbijając od nich mijamy wieś z ciekawymi zabytkami - Osówiec. Zadaszone miejsce do odpoczynku czeka na nas dopiero przy "Grubym Dębie", miejscu na granicy gmin Powidz i Orchowo. Stąd już tylko niecałe 7 km do Orchowa. Niestety, nie ma już miejsca ze zbiorami regionalnymi określanego jako "Leśniczówka Głucha Puszcza".

"Trakt Słowikowski"

Orchowo - Gałczynek - Skubarczewo - Piłka - Kinno - Słowikowo - Rękawczyn - Huby Myślątkowskie - Orchowo

Długosć: 26,0 km

Stopień trudności: łatwy

Nawierzchnia: asfalt (45%), grunt, szuter

Początek biegnie starym traktem do Słowikowa, stąd nazwa. Przed Gałczynkiem malowniczy krajobraz złożony z pagórków, lasów i pól. W Skubarczewie wjeżdżamy na drogę gruntową, która przez Piłkę i Kinno okrąża fragment doliny Małej Noteci z J. Skubarczewskim. Słowikowo, ładna wieś nad niewielkim jeziorem to miejsce gdzie możemy odpocząć. Za Rękawczynem kolejne fragmenty trasy z ciekawie ukształtowanym terenem i ścieżką nad J. Kamienieckim. Nie opisuję zabytów na tej trasie ale posiłkując się mapą łatwo znajdziemy coś interesującego.

"Leśna Pętla Zachodnia"

Długosć: 16,9 km

Stopień trudności: łatwy

Nawierzchnia: grunt, kostka betonowa (5%)

Trasa wytyczona przez leśników z myślą głównie o turystach wypoczywających w OW Skorzęcin. Po drodze ładny "przekrój" skorzęcińskich lasów i urocza leśna dolinka przy Piłce.

"Leśna Pętla Wschodnia"

Wylatkowo - Zielątkowo -"Gruby Dąb" - Smolniki Powidzkie - Hutka - Wylatkowo

Długość: 16 km

Stopień trudności: łatwy

Nawierzchnia: grunt, asfalt (7%)

W upalny dzień nie chcąc rezygnować z dawki rowerowych zmagań warto skorzystać z tej leśnej trasy. Ocieniona leśna droga, lekko pofałdowany teren sprawiają iż można znaleźć tu wytchnienie w cieplejsze dni a zwiększając tempo, zażyć porcji sportowych wrażeń. Po drodze pomnikowy "Gruby Dąb" rosnący w sercu Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Przy nim miejsce odpoczynku.

 

 

 

 

 

Reviw on bokmaker Number 1 in uk http://w.artbetting.net/ William Hill
Full Reviw on best bokmaker - Ladbrokes http://l.artbetting.net/ full information